Ford Ranger Raptor

Jak kupić samochód przez Internet

Koronawirus zmienia nasze postawy i plany na przyszłość. Dotyczy to także sposobów przemieszczania. Jak podaje Instytut Badań Zmian Społecznych, aż 4/5 Polaków z nas chce więcej podróżować własnym samochodem, a 5% respondentów wręcz deklaruje zamianę komunikacji zbiorowej na własne auto.  To oznacza, że przynajmniej część z tych osób będzie chciała kupić, dokupić lub zmienić posiadany pojazd. Jak to zrobić nie wychodząc z domu? Jak kupić samochód przez Internet?

Kupno auta przez Internet – Krok po kroku.

Załóżmy, że interesuje nas zupełnie nowy samochód. Przeglądamy konfigurator na stronie producenta, potem z wynikami udajemy się do salonu i tam nasza konfiguracja jest sprawdzana pod kątem dostępności. Jeśli dane auto stoi na tzw. stock-u generalnego importera, nasz dealer przygotowuje zamówienie i po umówionym terminie samochód przyjeżdża do salonu.

Gdy danej konfiguracji nie ma u importera, nasze zamówienie trafia do fabryki i… tutaj musimy się uzbroić w nieco większą cierpliwość: w zależności od modelu auta: z naciskiem na: „nieco” lub „większą”, zwłaszcza teraz, gdy z powodu koronawirusa wielu producentów wstrzymało produkcję. Tak czy owak, we wszystkich tych przypadkach, czy to w trakcie epidemii czy po niej, tak naprawdę nie widzimy auta do chwili, gdy trafia ono do salonu.  Dlaczego więc nie zamówić go z własnego fotela?

Przyjrzyjmy się też trzeciej opcji: Kupno samochodu z zasobów dealera. Niemal zawsze jest tak, że dealerzy (w tym także GERMAZ) mają w swoich zasobach magazynowych sporo różnych modeli i tutaj, w czasie epidemii, ale i później jesteśmy w stanie Państwu pomóc w zdalnym zakupie. Jak to się odbywa?

Najpierw przeglądacie nasze strony www, gdzie prezentujemy dostępne  w danym momencie auta:

Następnie, kontaktujecie się z naszymi handlowcami, którzy zorganizują Wam videoprezentację wybranego samochodu i jeśli prezentowany samochód Państwu odpowiada, kończymy formalności związane z zamówienie. Wszystko odbywa się drogą elektroniczną. Od zamówienia, po finalne rozliczenie zakupu. Tą samą drogą pomagamy Państwu ubezpieczyć zakupione auto, a jeśli jest taka potrzeba, przedstawimy też atrakcyjne formy finansowania. Na tym etapie również wszelkie niezbędne dokumenty wędrują do nas i do Państwa za pośrednictwem Internetu.

Dlaczego warto skorzystać z kompleksowej oferty? Powód jest prosty: niższe ceny!

Samochody dostępne w naszych salonach są często objęte różnymi promocjami, które niekoniecznie są uwzględniane w internetowych konfiguratorach. Jednocześnie są to zupełnie nowe i nieużywane samochody (auta demo sprzedajemy osobno, wyraźnie o tym informując). Poza tym, jako dealer, mamy możliwość korzystania z innych, niedostępnych dla klientów indywidualnych cen na pakiety ubezpieczeniowe czy produkty bankowe i leasingowe. Warto więc wypróbować tę formę zakupu, zwłaszcza, że jego późniejsza rejestracja również może się odbyć za pośrednictwem Internetu, a jej koszty pokrywa nasza firma. O tym, jak zarejestrować auto przez Internet piszemy w osobnym artykule, a szczegóły związane z pokryciem kosztów rejestracji auta dostępne są u naszych handlowców.

Co z serwisem?

W przypadku usług serwisowych Dom Samochodowy Germaz od dawna stosuje usługę typu: „Door 2 door”. W obecnym czasie może to być ona szczególnie interesująca dla osób, które są zmuszone oddać auto na okresowy przegląd lub usunąć usterkę, a nie chcą osobiście zgłaszać się do naszych serwisów. Aby skorzystać z tej opcji wystarczy umówić się telefonicznie lub mailowo z naszymi doradcami, którzy zgłoszą się na wskazany adres, odbiorą samochód, a po zakończeniu zamówionych prac odwiozą auto z powrotem. Szczegółowe informacje nt tej usługi są dostępne w naszych serwisach. Zapraszamy!