Suzuki Across i Swace: (starzy) nowi znajomi w salonie Suzuki Germaz

Nowe (dobrze znane) samochody są już w ofercie salonu Germaz Suzuki. Wszystkich fanów japońskiej motoryzacji zapraszamy do naszego salonu, gdzie można zobaczyć i wypróbować nowe modele ze znaczkiem Suzuki. Jeden z nich do przestronne kombi Swace, a drugi to przestronny bogato wyposażony SUV: Accross.

Dlaczego dobrze znane? Tak, gdzieś już te kształty widzieliśmy. Gdzie? Oczywiście u Toyoty! Swace to dobrze nam znana Corolla a Across to nic innego jak Rav4. Oba modele są efektem współpracy koncernów Toyota i Suzuki, mającej na celu sprostanie wymogom w zakresie emisji CO2 Efekt tej współpracy to właśnie modele Corolla i RAV4 w europejskiej ofercie Suzuki (i po delikatnym retuszu przedniej części tych aut) oraz część modeli Suzuki w ofercie Toyoty na rynkach azjatyckich. Co nas czeka w obu modelach?

SUZUKI SWACE

Suzuki SwaceJak wspomniano, jest to dobrze znane kombi, zapewniające duży komfort podróżowania i niskie zużycie paliwa dzięki sprawdzonemu napędowi hybrydowemu. Napęd ten to silnik elektryczny współpracujący z silnikiem benzynowym o pojemności 1,8-litra. W zależności potrzeb można wykorzystywać jeden lub oba silniki jednocześnie. Podobnie jak to ma miejsce w innych hybrydach, Suzuki Swace ma funkcję wyboru trybu jazdy: ECO, Normal, Sport, umożliwiającą kierowcy dostosowanie osiągów pojazdu do warunków jazdy.

SWACE jest dostępny w dwóch wersjach wyposażenia: „Premium Plus”, gdzie znajdziemy takie udogodnienia, jak: reflektory LED, 2-strefową klimatyzację, podgrzewanie koła kierownicy i przednich foteli oraz system multimedialny z ekranem dotykowym ekranem.

Oczywiście są też systemy wspomagające kierowcę takiej jak: Pre-Collision System (PCS), Lane Tracing Assist (LTA), Dynamic Radar Cruise Control (DRCC), Road Sign Assist (RSA). Druga wersja: Elegance zawiera dodatkowo m.in.: Simple-Intelligent Parking Assist (S-IPA, Blind Spot Monitor (BSM), Rear Cross Traffic Alert (RCTA). Więcej informacji o tym modelu, w tym także formularz zapisu na jazdę próbną można znaleźć na naszej stronie www.

SUZUKI ACROSS

To już drugi, nowy model w ofercie Suzuki i jest to Hybryda typu „Plug-In”. Samochód zbudowano na bazie Toyoty RAV4 Plug-In i dzieli on z nią rodzaj napędu, osiągi, bogate wyposażenie oraz wysoki komfort jazdy.

Układ napędowy Across-a to dwa silniki elektryczne, po jednym na każdej osi i jeden silnik spalinowy, wspomagający pracę silnika elektrycznego napędzającego przednią oś. Silniki elektryczne, a w zasadzie litowo-jonowe akumulatory pozwalają na pokonanie dystansu ok. 75 KM na jednym ładowaniu, co zapewnia nam bezproblemową jazdę do pracy lub po mieście. Ładowanie akumulatorów może odbywać się z gniazdka elektrycznego, stacji ładowania lub za pośrednictwem silnika spalinowego. To ostatnie rozwiązanie przyda się także na dłuższych trasach i taka konfiguracja układu napędowego sprawia, że średnie zużycie paliwa to 1-2 l. na 100 km. Poza tym Across oferuje rzadko spotykane jak na tę klasę samochodów osiągi: łączna moc silników to ponad 300 KM i przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie ok. 6 sekund!

 

Równie interesujące co osiągi jest także wyposażenie poprawiające komfort i bezpieczeństwo jazdy. W cenie mamy więc niemal wszystko, co jest dostępne na rynku. Szczegółowa specyfikacja jest dostępna tu

Zapraszamy na jazdy próbne!