renowacja reflektorów we Wrocławiu

Renowacja reflektorów we Wrocławiu

Dzisiaj odświeżamy nasz archiwalny wpis dotyczący renowacji reflektorów samochodowych. Temat robi się ważny, bo trosce o reflektory sprzyja kilka czynników. 

Jakie to czynniki? Przede wszystkim pora roku, kiedy to dni są coraz krótsze, rośnie liczba opadów i pogarsza się widoczność, a tym samym obniża się bezpieczeństwo na drogach. Inny powód to wciąż duża liczba aut, które nie należą do najmłodszych. Choć mechanicznie są sprawne to w wielu wypadkach ich reflektory tracą pierwotny blask, przejrzystość, a przez to wymagany względami bezpieczeństwa zasięg.

Kolejny ważny czynnik, który przemawia na korzyść renowacji to stosunkowo spore koszty wymiany całych reflektorów w większości modeli samochodów. Nie piszemy tu o tanich, dalekowschodnich imitacjach prawdziwych reflektorów, ale produktach oryginalnych, które są dostępne w autoryzowanych serwisach czy wysokiej jakości zamiennikach. Po prostu w wielu przypadkach wymiana kompletnych reflektorów na nowe nie ma ekonomicznego uzasadnienia.

Na czym polega renowacja reflektorów?

Rok temu pisaliśmy, że w drastycznych przypadkach, pojawiające się z biegiem czasu zmatowienia mogą doprowadzić do  spadku skuteczności reflektorów aż o 40%. Jeśli w wyniku oględzin okaże się, że nasze reflektory nie mają uszkodzeń mechanicznych, wówczas warto rozważyć ich renowację w wyspecjalizowanym warsztacie. Zabieg ten zwykle polega na polerowaniu zmatowionych elementów i pokryciu ich specjalną powłoką kwarcową. Tego typu renowacja reflektorów we Wrocławiu może się odbyć w naszym Auto SPA:, a efekt zwykle wygląda tak jak na poniższym zdjęciu:

Renowacja reflektorów we Wrocławiu, w autoSPA firmy GERMAZ

Koszty renowacji reflektorów.

Wcześniej dużo pisaliśmy o czynniku ekonomicznym renowacji. Jak to wygląda w praktyce? Otóż w naszym przypadku ceny zależą od stanu zmatowienia kloszy czy elementów znajdujących wewnątrz reflektora oraz modelu auta. Chodzi tu nie o samą markę, ale raczej rozmiary i stopień skomplikowania budowy reflektora. Zazwyczaj przywrócenie początkowych parametrów jasności to koszt: od 100 – 150 złotych. Gdy chcemy je wymienić na nowe, to trzeba się przygotować na ceny od kilkuset złotych do ok 1500 zł (i więcej) za sztukę, a w przypadku reflektorów biksenonowych: od 3000 do 6000 zł za sztukę. Jest to więc spora różnica i najlepszym sposobem na uzyskanie dokładnych kosztów będzie wizyta we Wrocławiu, w jednym z naszych serwisów przy ulicy Strzegomskiej 139. 🙂

W przypadku usług detailingowych (a do takich należy renowacja reflektorów) marka czy model auta nie mają znaczenia. ZAPRASZAMY!