Nowy Ford Focus

Niebawem kolejna nowość w naszych salonach Forda. Tak, dobrze się Państwo domyślacie: tym razem to nowy Ford FOCUS. Sztandarowy model koncernu w segmencie aut kompaktowych, od lat wzorzec i punkt odniesienia, jeśli chodzi o właściwości jezdne w tej klasie aut.

Nowy FocusTeraz producent sięga jeszcze wyżej. Nowy Ford Focus to auto zaprojektowane i wyposażone w taki sposób, aby sprawiać przyjemność z jazdy nie tylko kierowcom. W końcu nie ukrywajmy: to właśnie kierowca zwykle najlepiej odczuwa zachowanie auta na drodze, to jak ona układa się w zakręty, jak reaguje na stan nawierzchni, prędkość czy hamowanie.

Wracając do nowego Focusa: auto zaprojektowano tak, aby także pasażerowie mogli przyjemniej i bezpieczniej niż w poprzednich modelach spędzać czas podróży.

Nowy Focus: wyposażenie

Czego zatem spodziewać się w środku i na zewnątrz? Nowego Focusa w szereg zaawansowanych rozwiązań technicznych wspomagających bezpieczną jazdę, takich jak:

  • inteligentny tempomat z funkcją Stop and Go
  • system pomagający utrzymać pojazd na pasie ruchu
  • system Active Park Assist drugiej generacji.
  • nawigacja systemu multimedialnego SYNC3 z fukcją Live Traffic przekazującą co 30 sekund informacje o ruchu drogowym
  • samochodowy punkt Wi-Fi umożliwia kierowcy i wszystkim obecnym na pokładzie pasażerom bezproblemowe połączenie z Internetem
  • Automatyczne połączenia ze służbami ratowniczymi w systemie eCall, podające lokalizację pojazdu w trakcie wypadku.

Co jeszcze?

nowy ford focusOczywiście, (niemal) wszystko, co oferuje obecny stan wiedzy i rynek rozwiązań technologicznych stosowanych na rynku motoryzacyjnym. Począwszy od wydajnych i nagradzanych silników z linii EcoBoost i EcoBlue po rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo w trakcie jazdy i podczas parkowania. Mamy więc zaawansowane systemy kamer, radarów i 12 czujników ultradźwiękowych, które wspólnie mogą monitorować obszar wokół pojazdu i skanować drogę przed nim jest też system Pre-Collision Assist z funkcją wykrywania pieszych, funkcja sygnalizacji nieplanowanej zmiany pasa ruchu, system wspomagający omijania przeszkód, system Cross-Traffic Alert, który monitoruje lewą i prawą stronę auta podczas wyjazdu tyłem z parkingu czy system Driver Alert, który pilnuje, abyśmy nie podróżowali zbyt długo bez przerw na odpoczynek.

Do tego dochodzi przestronniejsze wnętrze, nowe materiały wykończeniowe czy rozbudowane możliwości przewozu bagażu w licznych schowkach i w dwupoziomowym bagażniku.

Jaki jest więc nowy Ford Focus? Na razie zobaczcie Państwo zdjęcia, a niebawem auto będzie dostępne w FordStore GERMAZ. Zainteresowanych jazdą próbną i zakupem zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera, dzięki czemu w pierwszej kolejności otrzymacie Państwo informację o dostępności terminów jazd próbnych i samych aut.