Autosock

Łańcuchy śniegowe. Czy zawsze są konieczne?

Gdy myślimy o zimowej wyprawie samochodem w góry, chyba zawsze pojawia się pytanie: „czy zabrać ze sobą łańcuchy śniegowe?… A może uda się bez tego dodatku?” Nie.

Rozsądek każe zapomnieć o takich „rozterkach”, bo w górach nie ma żartów, na części dróg śnieg i lód spotkamy, a wtedy nawet najlepsze zimowe opony czy napęd 4 x 4 nie wystarczą. Dlatego zakup dodatkowego wsparcia jest koniecznością. Tylko czy klasyczne, metalowe łańcuchy śniegowe są jedyną opcją? Niekoniecznie. Alternatywą mogą być specjalne tekstylne nakładki norweskiej firmy AutoSock AS:

Autosock

Opracowane przez tę firmę rozwiązanie to innowacyjny produkt, który zwiększa bezpieczeństwo jazdy samochodem na zaśnieżonych i oblodzonych drogach. Co więcej, jest on dopuszczony do użytku we wszystkich krajach, w których istnieje obowiązek korzystania z łańcuchów, jako pełnoprawny ich ekwiwalent.

Producent dysponuje też specjalnymi certyfikatami jakościowymi (wydanymi m.in. przez niemiecki instytut TUV) oraz homologacjami producentów samochodów, m.in: Toyota, Honda, Subaru, Mazda, Lexus, Nissan, Mitsubishi, Fiat, Alfa Romeo, Lancia, Peugeot, Citroën, grupę VW oraz grupę BMW.

AutoSock. Jak to działa i jakie ma zalety?

Nakładki AutoSock mogą z powodzeniem zastąpić tradycyjne łańcuchy, zasada ich używania jest identyczna: zakładamy je na napędzane koła wszędzie tam, gdzie na drogach leży śnieg i lód. Musimy jednak pamiętać, że podobnie jak to ma miejsce w przypadku stalowych łańcuchów, jazda po asfalcie drastycznie skraca żywotność produktu. AutoSock wyprodukowano z włókien wysokiej wytrzymałości, które w miarę używania stają się coraz bardziej włoskowate. Włókna te są splecione w taki sposób, aby zwiększyć przyczepność na oblodzonych i zaśnieżonych powierzchniach. Syntetyczna tkanina nakładek jest także w stanie niwelować zjawisko „aquaplanningu”, czyli poślizgu wytwarzanego przez cienką warstwę wody znajdującą się pomiędzy oblodzoną lub zaśnieżoną nawierzchnią i oponą.

Podstawową zaletą nakładek AutoSock jest bardzo szybki montaż. Oprócz tego, warto pamiętać także o tym, że można je stosować w niemal każdym rodzaju pojazdów. Tekstylne nakładki nie powodują hałasu ani żadnych dodatkowych wibracji. Są bezpieczne dla karoserii samochodu i dla felg, także aluminiowych. Nie uszkadzają nawierzchni drogi, nie wymagają też tyle miejsca co zwykłe łańcuchy, więc z powodzeniem można je stosować w sportowych samochodach. Inne ich zalety to: łatwość przechowywania, niska waga, możliwość wielorazowego użytku. W tym ostatnim przypadku mówimy o wytrzymałości odpowiadającej tej, którą charakteryzują się tradycyjne łańcuchy i potwierdzonej w badaniach TÜV.

Nakładki firmy AutoSock nie zakłócają pracy układów ABS, kontroli trakcji i innych tego typu rozwiązań wspomagających jazdę w trudnych warunkach. Jak więc widać, jest to ciekawa alternatywna dla zwykłych łańcuchów i warto ją przetestować.

AutoSock i łańcuchy. Gdzie można kupić?

Oczywiście w naszych salonach i serwisach. Nasi doradcy pomogą Państwu dobrać odpowiedni rozmiar, a w przypadku gdy nie możecie Państwo zjawić się u nas osobiście, nakładki AutoSock lub tradycyjne łańcuchy można kupić za zaliczeniem pocztowym. Ceny za komplet zaczynają się na poziomie ok. 300 zł. Szczegóły u naszych doradców: Telefon: 71/ 358 20 03