25 lat DS Germaz

GERMAZ ma 25 lat

W lutym 2017 roku mija 25 lat od powstania Domu Samochodowego GERMAZ – autoryzowanego dealera samochodów: Ford, Mitsubishi i Suzuki.

25 lat DS GermazPoczątki firmy to rok 1992 i sklep z częściami do Fordów oraz produkcja specjalna, między innymi samochody opancerzone, w tym także tzw. bankowozy. Dzisiaj Germaz to przede wszystkim autoryzowane salony oraz serwisy mechaniczne i blacharsko-lakiernicze trzech marek: Ford (od 1997 roku), Mitsubishi (od 2011 r.) i Suzuki (od 2015 r.). Do tego dochodzą takie usługi jak: wynajem samochodów, stacja kontroli pojazdów, a od niedawna także auto detailing, czyli usługi profesjonalnej kosmetyki samochodowych nadwozi i wnętrz.

Germaz to nie tylko „auta cywilne”.

W dalszym ciągu Germaz zajmuje się produkcją pojazdów specjalnych: wielozadaniowych wozów opancerzonych, samochodów górniczych, pożarniczych, izoterm czy mobilnych laboratoriów i warsztatów. Obecnie, w swoich dwóch lokalizacjach: we Wrocławiu i Zielonej Górze firma zatrudnia ponad 250 osób.

Pierwszy FordStore na Dolnym Śląsku

Jednym z przełomowych etapów w rozwoju firmy było uzyskanie w 2016 roku tytułu „FordStore”, który upoważnia do sprzedaży kultowych samochodów: Ford Mustang, Ford Focus RS i aut z luksusowej linii Vignale. Germaz jest jedynym na Dolnym Śląsku dealerem, który posiada ten status i jednym z niewielu w Polsce, co jest ogromnym wyróżnieniem dla firmy.

GERMAZ to 11 nagród Chairman’s Award

W ciągu ostatniego ćwierćwiecza, mimo często niesprzyjających zawirowań na rynku motoryzacyjnym, zarządowi D.S. Germaz, udało się zbudować stabilną firmę, która dysponuje trzema salonami sprzedaży i autoryzowanymi stacjami serwisowymi i diagnostycznymi. Od momentu uzyskania swojej pierwszej autoryzacji, Germaz sprzedał ponad 17 tysięcy aut, zdobył 11 nagród Chairman’s Award (przyznawane najlepszym dealerom Forda w Europie), a jego stacje naprawcze realizują ponad 21 tysięcy napraw rocznie.

Najbliższe lata także zapowiadają się dla firmy ciekawie – remont i rozbudowa salonu FordStore we Wrocławiu, powiększenie zakładu napraw nadwozi, budowa osobnego salonu dla marki Suzuki – to tylko niektóre plany na przyszłość, które dowodzą, iż Dom Samochodowy Germaz nie zamierza zwalniać tempa.