Outlander1

Dlaczego warto wybrać auto od dealera?

Epidemia zmieniła nie tylko nasze plany co do sposobów podróżowania. Jak pisaliśmy w jednym z poprzednich artykułów, niemal ⅘ Polaków deklaruje chęć częstszego podróżowania własnym autem i mówią tak także osoby, które zwykle korzystały z komunikacji zbiorowej. Bezpieczeństwo jest dla nas w tej chwili najważniejsze i wiele osób, które chce się przesiąść do swojego auta z różnych powodów będzie zmuszonych do kupna/wymiany swojego pojazdu i tu pojawiają się pewne problemy.

Dlaczego warto wybrać auto od dealera?

Otóż, do dylematów odnośnie marki, koloru czy parametrów trzeba dołożyć kolejne: Epidemia spowoduje rosnący popyt na auta używane, a bariery w ruchu międzynarodowym wpłyną na mniejszą podaż takich samochodów. Do tego należy wziąć pod uwagę rosnącą inflację i szybujące w górę kursy walut. Wszystkie te elementy sprawią, że komisy i prywatni importerzy będą podnosić ceny, a najciekawsze egzemplarze aut w najlepszym stanie technicznym będą znikać bardzo szybko. Nie jest więc wykluczone, że na placach zalegać będą auta z wątpliwą historią i (z racji inflacji) wyższymi niż przed epidemią cenami.

Może jednak nowe?

Co nam pozostaje? Naszym zdaniem warto się przyjrzeć samochodom nowym, które oferują dealerzy. W naszym przypadku dysponujemy sporą ilością aut marek: Ford, Suzuki i Mitsubishi gotowych do odbioru “od ręki”. Do tego, jesteśmy w stanie na bieżąco sprawdzać stany magazynowe generalnych importerów tych marek. To sprawia, że stosunkowo szybko można znaleźć ciekawe auto, które będzie fabrycznie nowe i z pełną gwarancją (2 – 5 lat).

Proces kupna nowego samochodu można przeprowadzić zdalnie. W przypadku gdy wybieramy auto z zasobów DS Germaz, nasi handlowcy nie tylko odpowiedzą Państwu na pytania dotyczące konfiguracji czy parametrów technicznych, ale też zorganizują videoprezentację jeśli nie będziecie chcieli przyjechać do nas, by je obejrzeć osobiście.

Sam zakup może zostać sfinansowany atrakcyjnym kredytem lub leasingiem przez jeden ze współpracujących z nami banków, a dodatkowo można będzie się ubiegać o wakacje kredytowe. Podobnie wygląda sprawa z ubezpieczeniem: przy zakupie nowego auta w naszym salonie, jesteśmy w stanie zaoferować pakiety ubezpieczeniowe, jakich nie otrzymacie Państwo udając się do swoich ubezpieczycieli samodzielnie. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób, które nie dysponują długą historią ubezpieczeniową, uprawniającą do dużych zniżek za bezszkodową jazdę. Ważne jest też to, że z takich pakietów możecie korzystać u nas przez kilka lat.

Serwis? Gwarancja?

Tutaj również przewagę zyskują nowe samochody: W przypadku naszych samochodów, koszty okresowych przeglądów, to jedyne poza paliwem wydatki przez kilka najbliższych lat. Jeśli nawet pojawią się jakieś usterki, to są one usuwane za darmo, w ramach posiadanej przez dany model auta gwarancji. O tym jak zorganizować bezpieczny serwis w czasach pandemii także pisaliśmy niedawno, więc tutaj tylko krótkie przypomnienie: wszystkie formalności załatwiamy zdalnie, a nasi doradcy serwisowi odbierają od Państwa samochód i odwożą go po zakończeniu niezbędnych prac prosto pod wskazany adres.

 

A jeśli ciągle nie mogę sobie pozwolić na kupno nowego auta?…

Wówczas pozostaje Państwu nasz komis. Jego zaletą jest to, że oferujemy Państwu auta sprawdzone pod względem technicznym, pochodzące z udokumentowanych źródeł (często są to samochody, które jako nowe kupili od nas ich dotychczasowi użytkownicy) i z pełną gwarancją bezpieczeństwa całej transakcji. Auta takie można znaleźć tu:

Zatem czy warto podejmować ryzyko kupna samochodu z niepewnego źródła?