Czym się różni profesjonalne woskowanie od wosku z myjni automatycznej?

Sezon jesienno-zimowy to zwykle okres intensywnych opadów i ogromnej ilości brudu na samochodzie. Jeśli dodamy do tego fakt, iż w dzisiejszych czasach lakiery stosowane przez producentów aut nie są tak wytrzymałe jak kiedyś (Co akurat jest przejawem troski o środowisko, a nie szukaniem oszczędności), łatwo wpaść w zadumę nad stanem karoserii „po zimie”. Ratunkiem może być autodetailing i woskowanie nadwozia.

detailing2_1To między innymi dlatego rośnie liczba warsztatów specjalizujących się w profesjonalnym zabezpieczaniu nadwozi przed negatywnymi skutkami aury, soli drogowej i innych mało przyjemnych zjawisk mogących uszkodzić nasze auto. Wspomniane warsztaty używają w nazwach terminów typu: AutoSPA, Autodetailing i oferują bardzo szeroki zakres usług związanych z pielęgnacją nadwozi, felg i wnętrz. Wprawdzie sporo usług to po prostu upiększanie aut, ale część z nich może rzeczywiście pomóc nam zabezpieczyć auto. Przyjrzyjmy się dziś jednemu z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych nadwozia: woskowaniu.

W tym miejscu wielu kierowców zapyta: czym różni się woskowanie w firmie świadczącej usług Auto Detailingu od woskowania, które można kupić razem z myciem w automatycznej myjni na stacji benzynowej? Różnic jest kilka:

Woskowanie w Auto SPA vs woskowanie w myjni automatycznej. Różnice:

  1. Przede wszystkim, woskowanie na stacji nie jest tak dokładne jak ręczne nakładanie preparatu w specjalistycznej firmie.
  2. Powłoka (o ile tak można określić efekt pracy automatycznej myjni) ulega usunięciu przy najbliższym myciu, tymczasem wosk nałożony w ramach już podstawowej usługi autodetailingu jest odporny na mycie i bez problemu chroni nadwozie przez 2-3 miesiące.
  3. Sam proces woskowania w dobrym AutoSPA jest poprzedzony dokładnym myciem nadwozia i przygotowaniem powierzchni do nałożenia preparatów ochronnych. Dodatkowo, zabezpieczane są szyby oraz reflektory. W efekcie, po nałożeniu wosku i specjalnych preparatów na wspomniane elementy samochodu powstaje tzw hydrofobowa powłoka ułatwiająca mycie i usuwanie zabrudzeń oraz szybsze odprowadzanie wody (swego rodzaju niewidzialna wycieraczka).
  4. Woskowanie w autoSPA zapewnia długotrwały połysk, a więc znacznie poprawia estetykę auta.
  5. Wspomniane powłoki na szybach i reflektorach to także poprawa bezpieczeństwa na drodze. Dlaczego? Po prostu poprawia się widoczność, a snop światła z reflektorów ma większy zasięg. Zwłaszcza wówczas gdy wspomniane reflektory poddamy dodatkowej usłudze polegającej na polerowaniu zmatowionych elementów i pokryciu ich kwarcowymi powłokami.

lakier przed i po wizycie w AutoSPA

Ile kosztuje wizyta w AutoSPA?

Ceny są zróżnicowane i zależą od rodzajów wosków czy innych preparatów, które są nakładane na lakier. W przypadku podstawowego woskowania wraz z myciem detailingowym, przygotowaniem powierzchni lakieru do woskowania (tzw dekontaminacja), nałożeniem nanopowłok na szybę czołową i reflektory, koszt takiej usługi w GERMAZ Auto Detailing zaczyna się na poziomie 149 złotych. W porównaniu do cen z myjni na stacji benzynowej jest to wysoka cena, ale gdy spojrzymy na efekt końcowy, jakość wykonania i przede wszystkim 2-3 miesięczną trwałość zabezpieczenia, różnica staje się zrozumiała. –  mówi Krystian Stawarz, certyfikowany specjalista auto detailingu w Grupie Germaz.

Chcesz zadbać o auto? Umów się na wizytę w naszym AutoSPA!

Opisany wyżej zakres usług w promocyjnej cenie 149 zł jest dostępny tylko do końca października! Dodatkowo, wszyscy, którzy zamówią woskowanie w tym terminie, mają prawo do zakupu usługi regeneracji reflektorów za 99 złotych. Z kolei, klienci zainteresowani powłokami kwarcowo-ceramicznymi do końca października otrzymają 10% rabatu.